Blog muzyki rosyjskiej,ukraińskiej,białoruskiej oraz bałkańskiej

ROSYJSKIE DISCO

NATALI - rosyjska piosenkarka disco-dance

Niech no odgadnijcie o kim tym razem opowiem.Wydała 10 płyt,nakręciła 15 teledysków,przyjechała z prowincji rosyjskiej do Moskwy z kilkunastoma rublami w kieszeni z zrobiła oszołamiającą karierę muzyczną.Nie drodzy moi nie jest to historia o amerykańskiej Madonnie lecz tym razem o atrakcyjnej blondynce ,piosenkarce z Rosji o pseudonimie Natali. Jest to historia jak z bajki.

Dziewczyna o imieniu Natasza Rudina ,kończy szkołe podstawową,występuje miedzyczasie w filmie grając wzorową uczennicę,konczy muzyczną szkołę w klasie fortepianu,uczy się samodzielnie na gitarze, kończy średnią szkołę,kończy studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna,parę lat pracuje jako nauczycielka,międzyczasie wraz z kolegami .

W 1992 roku gra w zespole "Pop-galaktika" z którym wydaje kasetę "Zvjozdnyj dożd'" (Gwiezdny deszcz),na marne próbuje zdobyć popularność aż wreszcie zostawia miasto swe dziecinstwa i mlodosci oraz doslownie jak Madonna z kikoma rublami w kieszeni wyrusza do Moskwy z nadzieją na zrobienie kariery. Po roku w 1994 roku debiutuje albumem "Rusałoczka",którym odnosi sukces. Przełomowym jednak okresem okazuje się 1998 rok kiedy to Natali współpracuje z popularnym już wtedy zespołem Nensi i nagrywa z tym zespołem piosenkę "Wietier z moria duł",która zdobywa oszałamiający sukces i przez co piosenkarka zyskuje popularność i uznanie słuchaczy.

Kolejnym rokiem sukcesu jest rok 2000 kiedy Natali nagrywa znane dwa hity :"Czerepaszka " i "Pierwaja lubow",które do dziś zna cała Rosja. Przełomowym okresem w twórczości piosenkarki jest rok 2003 kiedy to piosenkarka,która do tej pory stylizowała się na delikatną o subtelnej urodzie blondyneczce,przeistacza się w odważną sexbombę z hitu "Morie cwieta jeansów" ,którą jako couver zapożyczył zespół polskiej muzyki tanecznej - VIP.

<

Rok 2006 jest rokiem podsumowań.Piosenkarka otrzymuje najwyzsze artystyczne miano Narodnaj Artistki Ruskoj Federacii (Zasluzonej Artystki Federacji Rosyjskiej) oraz wydaje skladanke z największymi hitami oraz nagrywa remix na aranż Benassi jej niezapomnianego hitu "Vietier z moria duł'.Obecnie piosenkarka koncertuje oraz przygotowuje najnowszy materiał na album,ktory ma sie niebawem ukazać.

TELEDYSKI NATALI:

 

WIETIER Z MORA DUŁ (1997)

 

 PIERWAJA LUBOW 

 

 

  NATALI - WIETIER Z MORA DUŁ (RMX 2006)

 


 

 SNIEŻNAJA ROZA (2001)

 

 

 NIE UDASI MAJO SZCZASTJE (2009)

 

 

 DA LI NIET (2009)

 

 

 

MORYE CWIETA JEANSOW

 

 

 

 

OBŁAKA

 

 SCZITAŁOCZKA (1995)

 

 

 NATALI W PROGRAMIE SUPERSTAR(NTV)(2008)

 

TAKOVA KAK PUTIN

 

 

 

 

 KUKŁA (feat IVANUSHKI) 

 

 

 DIEWUSHKI BYWAJUT RAZNYJE (feat OTPIETYJE MOSZENNIKI)

 

 

 

WIETIER PIEREMIEN

 

I SNOWA ZDRASTWUJTIE - NTV